logo-samandehi
Xنشر الکترونیک نارسیس

021 88710440 ( شماره تلفن ویژه )


21 88557644 ( پیام کوتاه )


021 88929211-12 ( مرکز پخش )


در حال بارگذاری ...
ورود اعضاء / ثبت نام
021 88710440 ( شماره تلفن ویژه )
021 88929211-12 ( مرکز پخش ) 09102019814 ( تلگرام ) 09102019814 ( Whats app ) @NarcisLearning ( Instagram )
مجموعه یادگیری ماکزیمم / واژه های کاربردی سطوح پیشرفته
در صورتی که مفاهیم لغات را در دیکشنریهای تک زبانه پیشرفته مطالعه میکنید و متوجه میشوید، وقت آن است که دامنه لغات خود را با استفاده از این مجموعه افزایش دهید. این مجموعه شامل حدود 2500 واژه پرکاربرد زبان انگلیسی است که از میان هزاران متن، مقاله و داستان زبان انگلیسی استخراج شده اند و در ادامه یادگیری زبان به شما کمک بسیاری خواهند کرد. یادگیری این واژه ها به دانش آموزان زبان انگلیسی در سطوح بالاتر از متوسط (Upper Intermediate) توصیه میشود. شما میتوانید این لغات را به انتخاب خود به صورت دوزبانه (انگلیسی-فارسی) یا تک زبانه (انگلیسی-انگلیسی) یاد بگیرید. برای تقویت بقای اطلاعات در حافظه شما، کلیه لغات دارای معادلها و مثالهایی متناسب با سطح زبان بوده و دارای تلفظ واقعی هستند.
سطح آموزشی این محصول
قابلیت نصب بر روی سیستمهای عامل
خرید محصول
485,000ریال بسته نرم افزاری این محصول را خریداری کنید و درب منزل یا محل کارتحویل بگیرید.
485,000ریال برای استفاده از محصول عجله دارید؟ یا طرفدار محیط زیست هستید؟
با خرید دانلودی لینک دانلود و شماره سریال محصول را در ایمیل خود دریافت کنید.

نحوه عملکرد سیستم یادگیری ماکزیمم


واژه های جدید در حافظه موقت ما قرار میگیرند و در صورت عدم استفاده و تکرار، کم کم فراموش میشوند. خوشبختانه این امکان وجود دارد که با تکرار لغات در زمانهای مناسب، آنها را به حافظه دائم خود بسپاریم. کافیست روزی چند دقیقه از نرم افزارهای سری آموزشی ماکزیمم استفاده کنید و به پرسشهایی که کامپیوتر اختصاصا برای شما آماده میکند، پاسخ دهید. این نرم افزار هوشمند، با بررسی پاسخ شما، متوجه وضعیت لغت در حافظه شده و آن را دقیقا در زمان مناسب و کاملا به موقع برای شما تکرار خواهد کرد. با دقتی که کامپیوتر در انتخاب زمان تکرارها به عمل می آورد، لغات در روندی خودکار و در زمانی کوتاه به حافظه دائم شما منتقل خواهند شد و میتوانید مطمئن باشید که آنها را هرگز از یاد نخواهید برد.
ادامه مطلب را ببینید
نرم افزار یادگیری ماکزیمم یک سیستم کامپیوتری آموزشی است که بر اساس اصول کاملا علمی برای بهبود روش یادگیری شما طراحی شده است. این نرم افزار تاثیرات به سزایی در کیفیت یادگیری دارد که از آن جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده بهینه از وقت
افزایش چشمگیر بازده
افزایش مدت زمان بقای اطلاعات آموخته شده در حافظه
یادگیری مطالب به صورت نکته به نکته و با جزئیات کامل


در ادامه میتوانید شرح اصول علمی و روشهای آزمایش شده مورد استفاده در طراحی این نرم افزار را مطالعه کنید.
هرمان اینگ هاوس (1850–1909) دانشمند آلمانی که پیشگام مطالعه آزمایشی حافظه، و کاشف منحنی فراموشی و منحنی یادگیری است.

منحنی فراموشی

اغلب چیزهایی که یاد میگیریم، پس از زمان کوتاهی فراموش میشود. در سال 1885، روانشناس آلمانی هرمان ابینگ هاوس نشان داد که (تحت شرایط آزمایش او) ما حدود 75% از چیزهایی را که یاد میگیریم در عرض 48 ساعت فراموش میکنیم. این نتایج بعدها در آزمایشات مشابه دیگر نیز تایید شد.

به منحنی مربوط به میزان قدرت بازیابی اطلاعات در زمان، «منحنی فراموشی» میگویند. شکل منحنی فراموشی بر اساس طبیعت و ماهیت موضوع آموزشی، نحوه ارائه مطالب، تداخل موضوع با مطالب مشابه، و عوامل دیگر قابل تعیین است. بر اساس تحقیقات بسیاری از دانشمندان، منحنی فراموشی اغلب شبیه منحنی یک تابع لگاریتم، تابع توان یا یک تابع نمای منفی است(1). نمودار زیر مثالی از امکان بازیابی حافظه در زمان را نشان میدهد.

تکرار مطالعه در فواصل زمانی مناسب

همانطور که در نمودار بالا مشاهده میکنید، قدرت بازیابی اطلاعات موجود در حافظه با گذشت زمان به شدت کاهش پیدا میکند. از طرف دیگر کشف شده که تکرار موضوع آموخته شده در فواصل زمانی باعث میشود که منحنی فراموشی مربــوط به آن مطلب صاف و صاف تر شود(2). یعنی مدت زمان بقای موضوع مطالعه شده در حافظه افزایش یافته و آن موضوع با سرعت کمتری فراموش شود. (به نمودار زیر توجه کنید)
خوشبختانه ثابت شده که فواصل زمانی بین تکرارهای موضوع آموزشی میتواند کم کم افزایش یابد(3). علی رغم این در صورت وجود فاصله خیلی زیاد بین دو تکرار، ممکن است بازیابی اطلاعات آموخته شده با مشکل روبرو شود. به همین دلیل، برای انتخاب فواصل زمانی مناسب بررسی های دقیقی انجام گرفته است.

مشکل محدودیت زمانی

بی‌تردید شما هم با این مشکل روبرو بوده‌اید، اغلب لازم است که حجم زیادی از اطلاعات را در زمانی محدود یاد بگیریم، زمان خیلی سریع میگذرد، مطالب روی هم انباشته میشوند و دیر یا زود همه چیز به هم میریزد. طبیعتا در چنین شرایطی نمی‌توانیم به هدفمان برسیم و از آن هم بدتر،از یادگیری خود لذت نمی‌بریم. اشکال کار کجاست؟

هنگام مطالعه، اغلب ما کل موضوع آموزشی را از اول تا آخر مرور میکنیم. دوباره و دوباره. و در حالی که تکرار اطلاعاتی که مدتهاست یاد گرفته ایم حوصله ما را سر میبرند، با نکات سختی روبرو میشویم که هنوز آنها را یاد نگرفته ایم.

مطالعه انتخابی

مشکل محدودیت زمان، مشخص میکند که به روش بهتری برای مطالعه نیازمندیم. این روش «مطالعه انتخابی» نام دارد. در این روش باید مطالب را جدا کرده و روی هر یک از آنها جداگانه تمرکز کنیم، در مورد هر یک از این مطالب از خودمان سوال میکنیم و سعی میکنیم پاسخ درست سوالات را به یاد بیاوریم، سولاتی که به آنها درست پاسخ داده ایم را از این لیست خارج کرده و بقیه را دوباره به همین ترتیب مطالعه میکنیم. آزمایش ثابت کرده است که پرسیدن سوال در مورد نکات آموزشی و ارزیابی بدون درنگ پاسخ بسیار بهتر از مطالعه دوباره از اول تا آخر نتیجه میدهد(4). علاوه بر این، از اتلاف وقت روی مطالب ساده جلوگیری میکنیم. به این ترتیب کاهش تدریجی مطالب باقی مانده باعث تقویت انگیزه ما برای ادامه مطالعه میشود. علاوه بر این زمانی که برای مطالعه صرف می‌کنیم،‌ به نحو چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.
نهایتا، کلیه مطالب مورد بحث روشن میکند که برای یادگیری بهینه ما به سیستمی نیاز داریم که نیازهای زیر را رفع کند: ارائه مطالب به صورت مجزا و نکته به نکته
برنامه ریزی مناسب زمانی برای تکرار مطالب مطالعه شده
برخورد مناسب با مطالبی که در یادآوری آنها دچار اشکال میشویم
حذف به موقع مطالب آموخته شده و تاکید روی مطالبی که هنوز یاد گرفته نشده
بهره‌برداری درست از سیستم پرسش و دریافت فوری پاسخ

مطالعه انتخابی

روانشناس آلمانی سباستین لایتنر برای ایجاد این امکانات سیستمی ابداع کرد که به «جعبه لایتنر» معروف است(البته محققین دیگر نیز روشهای مشابهی ابداع کرده اند 5 ). عملکرد این سیستم مبتنی بر یک جعبه است که دارای پنج بخش متفاوت میباشد. نکاتی که کاربر قصد یادگرفتن آنها را دارد هر کدام روی یک کارت کوچک مجزا (فلش کارت) به صورت یک سوال و جواب درست آن نوشته شده و همه در خانه اول این جعبه قرار میگیرند. و بر اساس دستورالعمل خاصی با توجه به یادگیری یا عدم یادگیری هر یک از این کارتها به خانه های بالاتر جدول رفته و نهایتا به خانه آخر آن میرسند. ایده ساده لایتنر تاثیر شگرفی بر کیفیت یادگیری داشته است. و امروزه در سراسر جهان سیستمهای آموزشی مختلفی بر اساس این ایده طراحی شده و مورد استفاده قرارگرفته اند.
منابع : (1) Rubin, Wenzel 1996; Staddon, Higa 1999; Ritter, Schooler 2001; Raaijmakers, Shiffrin 2002
(2) Salisbury 1990
(3) Landauer and Bjork 1978; Cull et al. 1996
(4) Bjork 1988; Carrier and Pashler 1992; Cull 2000; Kuo and Hirshman 1996
(5) Pimsleur 1967; Mondria et al. 1994